Číselkovo

Matematika s láskou a hrou

Číselkovo

Matematika s láskou a hrou

Felix & Lentilka, šikovná dvojka na pomoc s matematikou

Hovorí sa, že Felix má anjelske packy a Lentilka zlatavú calico srsť plnú superschopností. A preto im to tak ide! Ale radi sa podelia o všetky tipy a triky, ktoré majú na správne výpočty. Obom im totiž záleží na radosti z matematiky, ale aj dobrej známke z písomky a Číselkovo by bez nich nebolo kompletné.

Felix je expert na riešenie záhad, ktoré sa vedia do matematických postupov zatúlať. Občas mu priletí na pomoc vrabčiak a spoza ucha veselo správne postupy štebotá. Alebo žeby nahováral na pauzu od počítania? 

Lentilka je to najúžasnejšie stvorenie, keď príde na školské trampoty a spôsoby, ako to v nej niekedy vydržať. Nepozornosť na písomke a kvôli tomu zlá známka? S radosťou poradí, nech sú také situácie minulosťou a matematika môže byť znova kamarát. 

Niekedy vlastne stačí už len to, že sú a každá záhada aj problém prestane existovať. Mať koho vziať do náručia, vyrozprávať sa, aj keby len v tichosti vlastnej mysle. Máte aj vy svojho štvornohého strážneho anjela? Pokojne môže byť aj plyšový, alebo dvojnohý. Krídla ten počet nôh vynahradia, alebo majú o to viac superschopností.