Začíname

Čísla – tak veľmi neobľúbené, ale kde všade ich dokážeme nájsť? Hneď mi napadne telefónne číslo, matematika, fyzika, číslo domu, topánky, električky, aktuálny čas .. alebo počet dní do Vianoc. Spolu s narodeninami dôležité čísla, väčšina detí by potvrdila 🙂

Obklopujú nás všade a bez nich by bol život omnoho komplikovanejší. Sú s nami celé storočia, tisícročia .. aj vďaka tým číslam dokážeme vyjadriť, ako dlho. Lenže, ono vie nastať aj presný opak. Taká päťka z matematiky, ešte len vtedy život začína byť komplikovaný!

V tom momente na vlastnej koži pocítim detskú bolesť a strach, ktorá s tým pôvodne nevinným číslom prichádza. Spolu s nimi často aj hnev, výčitky alebo smútok rodičov z nenaplnených prianí.

Matematika je zrazu kreslením.

Preto, keď mi do cesty prišla Míša, unicorn skrývajúci svoj potenciál rovnako ako kedysi škaredé káčatko, rozhodla som sa to nenechať tak a začala pre ňu tvoriť matematiku, ktorá má zmysel a dokáže vyčariť úsmev na tvári.

Odvtedy ubehlo x mesiacov a y rokov, ešte viac vypočítaných príkladov. Mali úspech, ale priniesili aj výsledky. Prišiel čas sa s vami o ne podeliť a rovno vymyslieť ďalšie – síce nezaručia, že celý svet zrazu začne zbožňovať matematiku a všetko s ňou spojené, ani by to tak nebolo správne. 

Kým je to ale povinný predmet pre nás všetkých, nech na ňom nájdeme aj niečo pekné a nie iba celoživotnú traumu a znechutenie. Tak poďme na to! Teším sa na vás, počítanie, šťastné tváre.

PS.: aj na vaše tipy, kde máte čísla najradšej 🙂

Majte sa krásne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.