Číselkovo

Matematika s láskou a hrou

Číselkovo

Matematika s láskou a hrou

Škola volá

Mala som možnosť spoznať mnoho detí, ktoré by školu najradšej poslali preč a nie je k tomu nutné byť odlišný. Je to vlastne paradox, pretože detstvo je spojené aj s dychtivým učením. Žeby sme všetci tak rýchlo vyrástli? Alebo tá príčina môže byť aj niekde inde.

Kým sa nájde, náš postoj k situácii urobí veľa, možno ju dokáže úplne zmeniť. Ak sme v situácii, z ktorej na prvý pohľad niet úniku, skúsme ju spojiť s niečím pozitívnym. Niečím, čo nám čaruje úsmev na tvári, telo rozvibruje radosťou a šťastím. Skúsme v nej nájsť poznanie, ktoré môže mať pre nás hlbší zmysel a posunie nás vpred.

Keď už sme pri škole, poďme ju teda odviať balónmi! Tie sú v Číselkove veľmi obľúbené. Ale to aj trblietky, farby dúhy, lepkavé slizy, unicorni .. všetky čarovné stvorenia. A aj keď je fajn vedieť utiecť do fantázie, niekedy nevyhnutné, život sa odohráva v realite – hlásim preto návrat do režimu počítania 🙂

S tou kreslenou nám pomáhalo dvanásť balónov. Tri srdiečka, tri hviezdičky, jedna dúha a päť okrúhlych. V akom boli pomere? Dali by sa všetky v 2D rozmere poskladať zo štvorcov, kruhov alebo trojuholníkov? Verím, že vám to pôjde perfektne!