Číselkovo

Matematika s láskou a hrou

Číselkovo

Matematika s láskou a hrou

Hodnotenie za správne výsledky, nie za chyby

Pretože aj pozitívna motivácia je dôležitá. 

Známka v škole vie potešiť, ale aj vystrašiť. Stretávam sa skôr s tou druhou možnosťou – hodnotenie je založené na počte chýb oproti nastavenej úrovni .. a mnohí si prajú mať doma jednotkára, alebo aspoň trojkára a nie štvorkára. Keď k tým chybám dostaneme aj správne riešenie, dokážeme sa poučiť a pracovať na lepšom hodnotení, k tomu zdravej sebahodnote. 

Čo však urobiť vtedy, keď množstvo zlých známok narastá a spolu s ním aj frustrácia, nechuť, smútok alebo strach? Nielen u detí, ale aj u rodičov. Preto, aby sme zmiernili následky, vyfarbujeme srdiečko po srdiečku, hviezdičku po hviezdičke za každý správny výsledok, až sú nádoby úplne zaláskované a prichádza odmena! Tá prináša nielen radosť, ale aj pokoj na duši, že sa darí zbierať správne výsledky. Väčšinou je odmenou žiarivý sliz – zábava, ale aj perfektná antistresová pomôcka. Rodičia, nezúfajte, kuchyňa ostáva čistá 🙂

Pochváľme sa za naše úspechy a ďakujme sebe aj ostatným. Pretože aj my sme také nádoby, čo chcú byť plné lásky a málokedy si to priznáme. V mnohom sa nám to potom krásne vráti .. a dovtedy nech sa k nám výber farieb potíšku prihovorí.